КНЕДЛИ ОД СПАНАЌ СО БОЛОЊЕЗЕ СОС

Време за подготовка: 30 минути
За 4 лица

Состојки:

За кнедли:
150 g замрзнат спанаќ
250 g рикота сирење
50 g рендан пармезан
1 јајце
20 g омекнат путер
½ лажица Вегета Маестро Мускатно мелено оревче
150 g меко брашно
Вегета Маестро шарен бибер
2 лажици путер

За сос:
1 Фант Сос од печурки
50 ml бело суво вино

Подготовка:

1. Одмрзнете го спанаќот и оставте добро да се исцеди. За цедење на спанаќот може да го користите следниот метод – ставете го спанаќот на средина на крпа ( краевите мора да останат празни), завиткајте како палачинка и одвиткувајте ги краевите на завитканата крпа во спротивни правци се додека од крпата излегува течност.

2. Во сад ставете рикота, додајте јајце и убаво измешајте за да сирењето и јацето добро се сврзат. Додајте омекнат путер, пармезан, исцеден спанаќ, мускатно оревче и добро измешајте.

3. Со мешање додајте брашно за да добиете компактно цврста смеса. Со помош на 2 лажици обликувајте ги кнедлите и ставте ги на набрашнета подлога. Ставете ги во зовриена солена вода и сварете ги.

4. Кнедлите исцедте ги и ставете на 2 лажици загреан путер и испечете да добијат златна боја.

5. Содржината од Фант вреќичката сос од печурки истурете ја во 250 ml вода и мешајте со маталка додека сосот да зоврие. Додајте вино и варете на тивок оган 5 минути со постојано мешање.

6. Со подготвениот сос прелијте ги кнедлите, посипете со ливчиња пармезан и послужете.

Совет: Кај подготовка на сосот дел од водата може да ја замените со млеко.

Вегета Фант сос од печурки 45g

ПОВЕЌЕ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки