ПЛЕТЕНКИ ОД МЕСО

Време за подготовка: 40 минути
За 4 лица

Состојки:

400 g мисиркино филе
400 g свинско филе
2 лажици масло
1 лажица Вегета натур грил класик

За прилог:
500 g компир
2 лажици Вегета натур за крцкави компирчиња

За сос:
50 ml бело вино
200 ml павлка за готвење
1 лажица сецкан магдонос
1 Фант сос од печурки

Подготовка:

1. Месото поделете го на шницли со дебелина околу 1-1,5 см, па исечете го на вкупно од 9 до 12 ленти подеднаква должина.

2. Направете плетенки така што за секоја ќе употребите по 3 лентички месо. Ако комбинирате свинско и мисиркино, ќе добиете разнобојни парчиња. Кога ќе го исплетете месото, краевите добро зацврстете ги со чепкалки. Во плетенките втријте Вегета натур грил класик и печете ги во намрсена тава за скара додека не добијат убава боја.

3. Измиениот и излупен компир исечете го на парчиња и испржете го во многу масло. Испржениот компир извадете го на хартиена слафетка да ја впие маснотијата, па посипете со Вегета натур за крцкави компирчиња и добро измешајте.

4. Фант сос од печурки изматете во 300 ml вода и со постојано мешање загрејте до вриење. Варете на тивок оган неколку минути, додајте вино, слатка павлака и уште кратко проварете. Исклучете и измешајте дел од магдоносот.

5. Месото послужете го на подлога од сос со печен компир и се полека посипете со магдонос.

Вегета Фант сос од печурки 45g

ПОВЕЌЕ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки