Готвењето е игра, а Фант те води на следното ниво!

Почетоците секогаш се тешки, но затоа тука е Фант.

Имаш одлично знаење, а Фант ти дава искуство!

Ти си шеф во кујната, а Фант е твојата десна рака!

ГОТВИ И УЖИВАЈ ОТКЛУЧИ ГИ РЕЦЕПТИТЕ

Започни со играње на кулинарскиот квиз и покажи што знаеш бидејќи Фант има рецепти за секого!

Се е подготвено за следното ниво? Повтори го квизот и отклучи нови кулинарски предизвици!

Време е за последниот круг? Повтори го квизот и отклучи ги рецептите за вистински мајстори!

Сите техники ги имаш во мал прст. Одбери го омилениот рецепт, играј и мези!

Реши го квизот и отклучи нови рецепти!

title-underline
kapica-white-icon
НИВО 1
unlocked-level-icon
Вегета Фант за шпагети болоњезе 58g
locked-icon

ЗАПЕЧЕНИ ТЕСТЕНИНИ СО МОЦАРЕЛА

Вегета Фант сос од печурки 45g
locked-icon

РЕЗАНЦИ НА СТУДЕНТСКИ НАЧИН

Вегета Фант за шпагети болоњезе 58g
locked-icon

ТЕСТЕНИНА БОЛОЊЕЗЕ ОД РЕЛНА

ПИЛЕШКО СО ЗЕЛЕНЧУК И СОС ОД СИРЕЊЕ

СОС ОД ПЕЧУРКИ СО БЕЛО ВИНО

МИСИРКА СО СОС ОД ПЕЧУРКИ

ПЛЕТЕНКИ ОД МЕСО

ФИЛЕТИ ОД СОМ ВО СОС ОД СИРЕЊЕ

КНЕДЛИ ОД СПАНАЌ СО БОЛОЊЕЗЕ СОС

Протреси за дневен бонус

Забавувајте се со интересните совети и ослободете ја вашата креативност. Фант ви носи оригинални идеи и корисни трикови за вашата кулинарска уметност да стигне до ново ниво. Се што треба е да ја протресете вреќичката!

left-arrow-small
PROTRESI PONOVO
right-arrow-small
Чекањето секога се исплатува!
Нема ништо подобро од чинија со топло, вкусно вариво од зеленчук, полно со витамини и омилените вкусови. Сепак, понекогаш се исплати да не се изеде се веднаш, туку да се остави чинија - две за следниот ден. Откако варивото ќе отстои еден ден, состојките ќе бидат уште подобро поврзани и вкусовите ќе креираат вистинско ароматично задоволство.

Искуството е во малите нешта

Фант мешавините за подготовка на јадења ќе ја нагласат вашата кулинарска уметност со богатство на вкусови и во голема мера ја намалуваат должината на подготовката на оброкот.

ВРЕМЕТО МОЖЕ ДА СЕ КУПИ
ВРЕМЕТО МОЖЕ ДА СЕ КУПИ
left-arrow
right-arrow

Лексикон на кулинарски поими

Фант ви носи вистинска мала кулинарска енциклопедија. Пронајдете ги термините и фразите кои ве збунуваат, откријте го нивното значење и доведете ја вашата кулинарска уметност на следното ниво!

ОТКРИЈ

Ја почитуваме вашата приватност

За да работи правилно нашата страница и постојано за да ги подобруваме нашите услуги, ние користиме колачиња. Во случај да сакате да ја оневозможите употребата на колачиња, некои делови од страната може да станат недостапни. Прочитајте ги деталите во Услови за користење.

Типови на колачиња: Технички, Маркетинг

Поставки